Inne filip  

Zioła na potencję i libido

Poziom libido jest efektem wielu czynników: zarówno fizycznych, jak i mentalnych. Na sprawność seksualną oddziałuje ogólna kondycja organizmu, wiek, przebyte choroby, ale także stres, napięcie emocjonalne czy zaburzenia natury psychicznej. Za doraźną pomoc i wsparcie naturalnych funkcji organizmu w wielu przypadkach posłużą zioła na potencję i libido. Po jakie preparaty ziołowe warto sięgać? Jakich efektów można się spodziewać?

1. Korzeń maca – dla kobiet i mężczyzn

2. Żeń-szeń – nie tylko na potencję

3. Palma sabałowa pełna fitosteroli

Zaburzenia erekcji i kłopoty z libido mogą być również objawem poważnych dolegliwości, jeśli więc trwają przez dłuższy czas i nie sposób uzasadnić ich innymi czynnikami, należy skontaktować się z lekarzem i ewentualnie poddać leczeniu zaburzeń potencji. Doraźną pomoc stanowią zioła – sprawdź przykłady na: https://www.izielnik.pl/ziola-na-potencje-i-libido.

Korzeń maca – dla kobiet i mężczyzn

Na uwagę zasługują preparaty, w których znajduje się korzeń maca. Może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn: w postaci proszku lub tabletek. Korzystnie oddziałuje na gospodarkę hormonalną, poprawia nastrój i zwiększa wydajność organizmu. Dostarcza także cennych składników: węglowodanów, soli mineralnych, witamin z grupy B, E i C. U mężczyzn spożywanie korzenia maca wywołuje lepszą ruchliwość plemników oraz większą ilość spermy w procesie erekcji. Zwiększenie popędu płciowego to efekt dużych dawek argininy.

Żeń-szeń – nie tylko na potencję

Żeń-szeń jest znany ze swoich licznych dobroczynnych właściwości, które sprawiły, że chętnie stosuje się go w medycynie alternatywnej. Jednym z przykładów takiego wykorzystania jest wzmocniony popęd seksualny. Żeń-szeń zwiększa ogólną wydolność psychiczną i fizyczną, korzystnie wpływa na ukrwienie narządów płciowych, a tym samym przepływ krwi i zdolność utrzymania erekcji. Dodatkowym efektem jest łagodzenie stresu i stanów wzmożonego napięcia psychicznego. Żeń-szeń przyczynia się również do regulacji gospodarki hormonalnej.

Palma sabałowa pełna fitosteroli

Palma sabałowa jest stosunkowo mało znaną rośliną, a zdecydowanie warto przyjrzeć się jej bliżej. W sposób ogólny wpływa na regulację wydzielania hormonów płciowych, ale szczególnie ceni się ją za wpływ na ograniczenie rozrostu prostaty, który jest jedną z częstych przyczyn zaburzeń funkcji seksualnych. Palma sabałowa hamuje również wpływ androgenów na organizm, co okazuje się bardzo korzystne u kobiet, nie tylko z punktu widzenia życia seksualnego. Jej zażywanie powstrzymuje produkcję testosteronu i hamuje wypadanie włosów.