
USG piersi jako opcja leczenia raka prostaty
USG piersi (urosurgical gravidarum gel) to nieinwazyjny zabieg, który pomaga w wykrywaniu guzów i narośli w piersi. Pomaga w lokalizacji i diagnostyce guzów w tkankach piersi. Ultrasonografia piersi to zasadniczo zastosowanie ultrasonografii do cyfrowego obrazowania piersi. Proces ten odbywa się za pomocą nadajnika i odbiornika, które są wysyłane do piersi i otaczających ją tkanek.
USG piersi Warszawa nie obejmuje żadnego sprzętu ani narzędzi, ale jest wykonywane klinicznie za pomocą fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Niektóre z dobrze znanych problemów związanych z USG piersi to wykrywanie guzów i nieprawidłowych narośli w piersi, którym często towarzyszy silny ból. Kobiety cierpiące na usg piersi mogą również odczuwać drętwienie i tkliwość sutków lub trudności w ich ruchu. W niektórych przypadkach na skórze piersi może wystąpić uczucie ciężkości i pełności. Objawy te są bardzo wrażliwe na częstą i długotrwałą stymulację, dlatego należy się nimi odpowiednio zająć.
Istnieją pewne kryteria, które należy spełnić, aby prawidłowo zidentyfikować i ocenić masy i nieprawidłowe przyrosty piersi. W celu postawienia właściwej diagnozy lekarze zalecają wykonanie badania USG. Przykładowo w diagnostyce inwazyjnych raków piersi konieczne jest wykrycie i zlokalizowanie mas tkankowych wraz z lokalizacją guza i jego wzrostem. Czasami wykorzystuje się technikę ultrasonograficzną, aby stwierdzić, czy zmiany w piersi są przedrakowe czy inwazyjne. Mammografia ultrasonograficzna to kolejna technika identyfikacji gęstych piersi.
Istnieją pewne objawy, które pomagają w prawidłowej identyfikacji gęstych piersi.
Przede wszystkim kobieta może odczuwać ciągły ból lub tkliwość piersi nawet przy braku aktywności fizycznej. Czasami pacjent może również odczuwać lekki nacisk na okolice klatki piersiowej. Niektóre kobiety skarżą się na dziwny guzek w okolicy piersi, który ich zdaniem może być masą. Podczas gdy inni nie mają żadnych dolegliwości i mogą po prostu skontaktować się z lekarzem.
Niektóre inne objawy obejmują wzrost masy ciała, wzrost temperatury ciała, zmęczenie, wymioty i nudności. U kobiet, które mają usg piersi, może również pojawić się czerwona wysypka w okolicy brodawki, chociaż nie ma wyraźnej przyczyny. Jeśli zaczerwienienie się pogorszy, może to być oznaką rozwoju raka piersi. Jeśli stan się pogorszy, pacjentka powinna natychmiast udać się do lekarza w celu ustalenia właściwej diagnozy i leczenia.
Inną metodą, którą można zastosować do prawidłowego rozpoznania raka piersi, jest rezonans magnetyczny (MRI). MRI może pokazać lokalizację nieprawidłowej masy, jej rozmiar i jak wygląda. Obrazy uzyskane z rezonansu magnetycznego mogą być zinterpretowane przez lekarza, który może zdecydować, czy masa wymaga dalszych badań, czy może poczekać i leczyć jak każdą inną nieprawidłową masę znalezioną w ciele. Ten rodzaj diagnostyki raka piersi jest zwykle wykonywany u kobiet, które są w ciągu 2 lat od menopauzy.
Dwuwymiarowa technologia ultrasonograficzna jest również kolejnym powszechnie stosowanym testem diagnostycznym tej choroby. Opiera się to na koncepcji, że istnieją pewne specyficzne zmiany w poziomach estrogenu, które można wykryć za pomocą fal ultradźwiękowych. Fale te są w stanie rozróżnić normalną i nieprawidłową tkankę, ale nie były zbyt skuteczne, jeśli chodzi o wykrywanie nieprawidłowych wzrostów tkanek. Dwuwymiarowa technologia ultradźwiękowa ma wyższą czułość niż obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego, ale jej współczynnik dokładności nie jest tak wysoki.
Ponadto bi-rads 4 był w stanie zapewnić doskonałe wyniki w wykrywaniu nowotworów, szczególnie tych opornych na terapię hormonalną. Czułość skanów bi-rads 4 wynosi około 0,7 milimetra, czyli dobrze mieści się w normalnych granicach. Istnieje również dobra historia wykrywania nieprawidłowych wzrostów tkanek za pomocą tego rodzaju metod obrazowania, co czyni je bardziej niezawodnymi niż jakakolwiek inna obecnie dostępna metoda. Jednak ze wszystkich bi-radiogramów ten konkretny test jest uważany za najdokładniejszy z około 90% czułością.