Ginekolog filip  

Porady u lekarza online vs. antykoncepcja

Antykoncepcja tabletkami antykoncepcyjnymi to skuteczny środek zapobiegania niechcianej ciąży, jak i pomocy przy regulowaniu nieregularnych cyklów miesiączkowych. Skuteczność tej metody opiera się jednak na regularności jej przyjmowania, co za tym idzie – nie można pominąć żadnej dawki. Co w momencie, gdy tabletki antykoncepcyjne nam się kończą, a wizyta u lekarza niestety nie jest możliwa?

Skuteczna pomoc na Telemedyk.online – antykoncepcja online

Najlepszym sposobem na zachowanie ciągłości stosowania tabletek antykoncepcyjnych i innych form antykoncepcji hormonalnej, jest kontakt z lekarzem online. W czasach życia, które prowadzimy bardzo szybko i intensywnie, nie zawsze znajdziemy czas, aby po otrzymaniu często długiego terminu oczekiwania udać się do lekarza, by dodatkowo odstać swoje w kolejce.

Z pomocą przychodzi telemedyk.online, a wystawienie recepty na tabletki antykoncepcyjne i inne formy antykoncepcji hormonalnej odbędzie się całkowicie przez Internet, a zamiast zwykłej recepty zostanie wystawiona e-recepta.

Jak wygląda konsultacja z ginekologiem przez Internet?

Konsultacja jest skierowana jedynie dla kobiet, które już stosują antykoncepcję hormonalną. Niestety, nie włączamy antykoncepcji na nowo, ponieważ, by odpowiednio dobrać preparaty, należy wykonać badanie ginekologiczne, jak i bardzo często badania krwi.

 

W momencie wyboru konsultacji prosimy o wybranie czy konsultacja z e-receptą dotyczy tabletek jednoskładnikowych (np. Symonette, Cerazette, Azalia, Limetic i inne), tabletek dwuskładnikowych (np. Sylvie, Regulon, Yasminelle, Diane-35, Microgynon, Naraya, Ovulastan, Qlaira, Yasmin,  Vines, i inne), krążków dopochwowych (np. Circlet, Adaring, NuvaRing, PolaRing i inne) czy plastrów antykoncepcyjnych (np. Evra i inne).

Po uzupełnieniu formularza prawidłowymi danymi oraz uiszczeniu opłaty za konsultację należy spodziewać się kontaktu ze strony lekarza, który zwykle następuje do około 60 minut od rejestracji poprzez stronę internetową.

Podczas konsultacji lekarz przeprowadzi rozmowę, która nie różni się niczym od dobrze znanej rozmowy u lekarza, który przyjmuje pacjentów w gabinecie. Od niedawna telemedyk.online prowadzi również konsultacje w języku rosyjskim, jak i angielskim.

 

Po konsultacji zostaje wystawiona e-recepta, z którą należy udać się do dowolnej apteki, aby ją zrealizować.

Konsultacje z lekarzem online niczym nie różnią się od konsultacji z lekarzem w gabinecie, a potrafią zaoszczędzić sporo czasu, jak i stresu pacjentom.