Inne filip  

Jakie parametry powinien mieć dobry odtwarzacz multimedialny?

Odtwarzacze multimedialne sprawiają, że możesz zapomnieć o konieczności zakupu drogiego Smart TV, by cieszyć się jego funkcjonalnościami. Dzięki tym małym, niepozornym skrzyneczkom możesz zyskać dostęp do popularnych platform z filmami lub grami i wiele innych. Jednak na jakie parametry zwrócić uwagę, by zakup był rzeczywiście przydatny?

Do czego może służyć odtwarzacz?

Urządzenie to można z powodzeniem wykorzystać do oglądania filmów czy seriali, ale również do grania. To doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby, która nie wchodzi w posiadanie Smart TV, jednak chciałaby cieszyć się płynącymi z niego korzyściami bez konieczności ponoszenia znaczących kosztów.

System operacyjny

Odtwarzacz multimedialny, podobnie jak inne urządzenia elektroniczne, może być oparty na różnych systemach: Android oraz iOS. Choć nie jest to konieczność, warto zdecydować się na taki sam system, jak ten na co dzień wykorzystywany. Posiadacze smartfonów z Androidem mogą czuć się nieswojo podczas użytkowania odtwarzacza pracującego na iOSie i odwrotnie. Dodatkowo, uniemożliwi to szybkie przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami.

Użyte w urządzeniu podzespoły

Kolejną kwestią, która ma ogromne znaczenie, są podzespoły, które znajdują się we wnętrzu urządzenia. Im więcej wbudowanej pamięci RAM, tym lepiej. Sprawi ona, że odtwarzacz multimedialny będzie działał płynnie i poradzi sobie z uruchomieniem nawet wymagających sprzętowo pozycji w krótkim czasie.

Dodatkowo nie bez znaczenia pozostaje kwestia wydajnego procesora. To właśnie dzięki niemu gry czy aplikacje z filmami działają bez zacinania się, dlatego im wydajniejszy procesor, tym lepiej.

Jeśli odtwarzacz multimedialny, który jest brany pod uwagę, posiada kartę graficzną, warto zapoznać się z dostępnymi na jej temat opiniami. Niestety, w niektórych modelach instalowane są karty niskiej jakości, które mogą wpływać niekorzystnie na doznania płynące z gry czy oglądania filmów. Aby się przed tym wystrzec, należy zwrócić baczną uwagę na specyfikację urządzenia.

Pamięć wbudowana

Nowoczesny odtwarzacz multimedialny posiada pamięć wbudowaną, która pozwala cieszyć się na przykład grami bez konieczności podłączania urządzeń peryferyjnych za każdym razem. Dobrej klasy urządzenia mogą mieć nawet do 128 GB wbudowanej pamięci, dzięki której zachowują pełną płynność działania i pozwalają cieszyć się przyjemnością płynącą z grania w znacznie krótszym czasie.

Obsługiwane interfejsy

Odtwarzacz powinien posiadać co najmniej dwa wejścia USB. Mniejsza ich ilość może sprawić, że z urządzenia nie da się skorzystać na przykład przy użyciu myszy komputerowej oraz klawiatury. Dobrze również, jeśli jest wyposażony w inne wejścia.

Komunikacja

Nie można również zapominać o łączności Wi Fi czy Bluetooth. Dzięki nim, odtwarzacz można obsługiwać znacznie łatwiej i szybciej, bez stosowania połączenia tradycyjnym kablem USB.

Wyżej wskazane cechy są najistotniejsze podczas wyboru odtwarzacza. To urządzenie, na którym lepiej nie próbować nadmiernie oszczędzać – zbyt tani model wyposażony w niskiej jakości podzespoły może okazać się po prostu mało wydajny. Można skorzystać ze sprzedaży artykułów sponsorowanych