Inne filip  

Aktywny wypoczynek na łonie natury – czy to zawsze bezpieczne?

Wiosenna aura zachęca do spędzania wolnego czasu poza czterema ścianami. Popularne formy relaksu, takie jak bieganie spacery z kijkami, czy jazda na rowerze w naturalnym środowisku oprócz relaksu i przyjemności niesie ze sobą pewne zagrożenia.

Co może nam grozić w lesie, w parku, czy na łące?

Podczas wypoczynku na świeżym powietrzu człowiek narażony jest na ukąszenia różnych owadów lub pajęczaków. Niektóre z nich, jak na przykład kleszcze wraz ze swoim jadem przenoszą groźne dla człowieka choroby. Do najczęstszych przykładów należą zakażenia boreliozą.

Borelioza – objawy i leczenie.

Zagrożenia, jakie powoduje zakażenie boreliozą przez wiele lat były bagatelizowane. Dziś wiemy dzięki szeroko zakrojonym badaniom, że takie zakażenie może wywoływać u osoby ukąszonej poważne objawy. Począwszy od oznak skórnych – najczęściej jest to wyraźny rumień, łatwy do zdiagnozowania, po groźne spustoszenia w organizmie. W wielu przypadkach zakażenie borelioząpowoduje zaburzenia w pracy serca, ogranicza widzenie, a w poważniejszych przypadkach może chorego nawet doprowadzić do częściowego paraliżu.

Czy można zabezpieczyć się przed ukąszeniem?

Istnieją naturalne metody zabezpieczenia się przed ukąszeniem owadów i pajęczaków. Niektóre z nich wywodzą się z wielowiekowej obserwacji i ludowych sposobów. Słowo ,,ludowe” nie jest w tym miejscu w żadnym wypadku pejoratywne. Ludzie żyjący na wsi wiedzieli, że przed wyjściem w pole, czy do lasu warto natrzeć się olejkiem goździkowym, roztworem z tymianku, szałwii lub mięty pieprzowej. Czy wiedzieli, co to borelioza? Trudno powiedzieć, ale z pewnością  sposobów na leczenie powikłań szukali w naturze. Ówczesna medycyna nie dysponowała środkami doraźnego leczenia boreliozy.

Naturalne sposoby leczenia boreliozy.

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wachlarz ziołowych preparatów wspomagających leczenie boreliozy i łagodzenia skutków powikłań. Środki te dostosowane są odpowiednio do rodzaju komplikacji po zakażeniu. Sporo skutecznych środków opiera się na wyciągach z naturalnych ziołach, takich jak brodziuszka wiechowata. Inne preparaty przygotowywane są z kolei na bazie rdestu ostrokończystego . W leczeniu neurologicznym wykorzystuje się pozytywne  działanie żeńszenia syberyjskiego.

W przypadku powikłań kardiologicznych chory na boreliozę może zastosować środki zawierające wyciągi z głogu dwujszyjkowego. Coraz częściej również w leczeniu wykorzystuje się lecznicze właściwości aminku egipskiego.

Dowiedź się więcej na stronie https://www.living-food.pl